Jídelníček na daný týden vytvoříte v nabídce vytvořit nabídku/jídelníček. Pro zrychlení práce s vytvořením doporučíme nastavit si v profilu šablonu jídelníčku, aby se vám automaticky na každý týden přednastavil počet řádků, s označením a cenou vč. DPH. 


Pokrmy můžete vkládat jak jednotlivě, tak hromadně. Plusko a mínusko slouží k vyvolání a smazání nového/dalšího řádku. Počet řádků není omezen. 


Strávníkům usnadníte orientaci v jídelníčku, když např. bezlepkové či vegatariánské jídlo označíte ikonkou.Označení hlavní chod ovlivňuje výpočet příspěvků zaměstnavatele, pokud je jídlo takto označené, počítá se z něj příspěvek zaměstnavatele. 


Počty porcí vám u technologicky složitějších jídel umožní předem nastavit porce, které jste schopni na daný den připravit. Jakmile strávníci objednají do daného počtu, pokrm zůstane zobrazený v jídelníčku, ale bude označený jako vyprodaný. Více o této vychytávce zde.


Uzávěrku objednávek k vybranému jídlu využijete zase tehdy, pokud chcete uzavřít či posunout objednávání mimo vaši klasickou uzávěrku. Více najdete zde.  


Změna výše DPH či ceny
Pokud budete měnit výši DPH, nebo cenu, nezapomeňte tyto změny ULOŽIT. Úprava se projeví od další nové objednávky, nikoli zpětně.
Pokud to budete chtít zpětně, napište nám pro jaký účet a od jakého data, chcete změnu provést a my na to koukneme.
Na uloženou změnu se můžete podívat tak, že si vygenerujete jídelníček kliknutím na Tisk.Tipy z praxe: 


Pokud polévka není součástí menu, označte ji jako hlavní chod. 


Pokud máte polévku součástí menu, nezaškrtávejte volbu hlavní chod a zadejte ji za 0 Kč. Strávníci si ji pak nebudou moci objednat samostatně. Vy si pak jednoduše počet porcí zjistíte ze součtu objednaných hlavních chodů daného dne.


Pokud budete využívat terminálové řešení, doporučujeme místo číselného značení, používat abecedu. Obsluha terminálu se bude snáze orientovat, pokud bude vydávat strávníkovi více jídel. Na výdeji pak totiž místo 2x1, 1x2 uvidí 2xA a 1xB ;)


Pokud nechcete používat vyúčtování, zadávejte u všech položek cenu 1 Kč. Nikdy ne nulu. Nula neumožní dané jídlo objednat.