V základním nastavení klienta si můžete zvolit výši příspěvku zaměstnavatele pro danou skupinu zaměstnanců. Zvolit si můžete klasická procenta či pokud přispíváte například 50 Kč, vepíšete pevnou částku. Variantou k pevné částce je navíc ještě rozdělení příspěvku na menu či na veškerá jídla během dne. Jakmile nastavíte příspěvek, systém na první jídlo s příznakem hlavní chod započítá strávníkovi příspěvek zaměstnavatele. 

Pokud si strávník objedná k hlavnímu chodu navíc další nehlavní položku (typicky salát, dezert), uplatní se na ni příspěvek taktéž. 

Pokud si strávník objedná na daný den z nabídky pouze nehlavní chod příspěvek se aplikuje taktéž. 

Příspěvek zaměstnavatele se vypočítává z ceny jídla včetně DPH. 


Příspěvek se uplatní i při objednání více jídel a to na první jídlo daného dne. Zaměstnanec daný příspěvek uvidí i ve svém profilu v nabídce mé objednávky. Bude tak mít přehled, kolik mu bude sraženo ze mzdy. 


Na konci měsíce si pak osoba s firemním přístupem dané firmy či oprávněná osoba k dané části systému, bude moci stáhnout kompletní rozklad objednávek pro výpočet srážky mezd zaměstnanců daného klienta/skupiny.
Pokud budete chtít zkontrolovat, kdo všechno ze zaměstnanců v účtu má na příspěvek nárok, zjistíte v nabídce klienti kliknutím na tlačítko všichni strávníci. Pokud budete chtít zaměstnanci/strávníkovi příspěvek přiznat či odebrat, učiníte tak tužtičkou a editací jeho karty na začátku řádku.Ještě doplníme jak na podklady pro mzdy:

Mzdové podklady - jak na ně?


Důležité: Příspěvek zaměstnavatele vypočítává příspěvky při nastavení více jídel či 1 jídlo na strávníka. Při hromadných objednávkách, nedává výpočet smysl, proto není k dispozici.