V Lunchdrive máte dvě možnosti, které slouží jako rozvozová mapa Vašeho provozu. První "jednodušší" varianta počítá s okruhem okolo adresy provozovny. Zadáte si tedy počet kilometrů, který jste ochotni od Vaší provozovny zavážet. Systém pak automaticky bude přijímat klienty z tohoto okruhu. 


Druhou "sofistikovanější" variantou je zakreslení oblasti rozvozu do mapy. Nakreslíte si pomocí myši oblast a dáte ji uložit. Oblast zůstane uložená v profilu, ale dokud neuložíte změnu v celé sekci, nebude funkce aktivní. Pokud budete chtít zavážet například město vedle, můžete si tak vytyčit okruh i tam. Počet oblastí rozvozu není nijak omezen, záleží pouze na Vás. :) 


Pokud budete přecházet z první varianty na druhou doplníme, že nové mapy se nedotknou již zadaných adres klientů v systému. 


Nové mapy se nedotknou stávajících zadaných adres, pokud klienti nebudou chtít adresu měnit. Tip: 

Mapy, které Lunchdrive v systému používá jsou od Google. V některých procentech případů se stane, že se klientovi nepodaří vložit "správnou" adresu do vyhledávače, ačkoliv ví, že do té oblasti zavážíte. Řešením je otevření map na Googlu, zadání adresy a Google ji většinou pak zobrazí v jiné posloupnosti. Nejdříve číslo a až poté slovní název. Stává se to nejčastěji u adres, kde je pouze číslo evidenční. Google ji totiž "přepíše" jako první, např. 56 úvoz, 25409.